Niektórzy znawcy tematu mówią, że nie ma jednej Japonii – ramach jednego państwa istnieje wiele kultur, dialektów i zwyczajów.
Nie da się jednak zaprzeczyć, że gdy większość z nas myśli o Kraju Kwitnącej Wiśni, na myśl przychodzi nam wizerunek tajemniczej gejszy, precyzyjnie dobrane słowa haiku, ale też… postaci z mangi o wielkich oczach i pies rasy Shiba Inu, zwany także „piesełem”.

Jako że rok harcerski dobiega końca, chcielibyśmy zaprosić Was 28 maja br. do udziału w pikniku o tematyce japońskiej. Będziemy robić sushi, ćwiczyć trudną sztukę kaligrafii, a także grać w japońskie gry. Nie zabraknie też dyskusji dla drużynowych i przybocznych – jej tematem będzie świat przedstawiony w mandze i anime. Do udziału w dyskusji zapraszamy tylko osoby pełnoletnie (lub powyżej 16 lat, jesli ich rodzice wyrażą na to zgodę).
Do udziału zapraszamy Was tym razem wraz z Waszymi jednostkami. Możecie jednak również przybyć sami lub w towarzystwie znajomych, których temat japońskiej kultury wyjątkowo interesuje.

Piknik odbędzie się w budynku Komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP (Łódź, ul. Stefanowskiego 19) 28 maja br. (niedziela) o godz. 16:00.

Zgłoszenia: LINK do 22 maja br.

Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: tutaj

Sayōnara! Mata aou!