Arena Młodych

Przed nami wielkie wydarzenie dla Młodych z całej Archidiecezji Łódzkiej. „Arena Młodych” to dwudniowe spotkanie, które odbędzie się w dniach 20-21 marca br. w łódzkiej Atlas Arenie i zgromadzi blisko dwadzieścia tysięcy uczniów szkół gimnazjalnych (20 marca) i ponadgimnazjalnych (21 marca).

Młodzież z łódzkich szkół spotykająca się w jednym miejscu, będzie miała okazję wspólnie się modlić, pochylić się na Słowem Bożym w refleksji biblijnej, wysłuchać konferencji i świadectw swoich rówieśników, ale także odnowić swoją wiarę poprzez sakrament pokuty i adorację Najświętszego Sakramentu. Do jego organizacji, niezbędni są również harcerze, którzy dzięki swojej służbie umożliwią udział w tym wydarzeniu kilkunastu tysiącom młodych ludzi.

Pomysłodawcą „Areny Młodych” jest ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki, który poprzez ten rodzaj wyjścia do młodych pragnie poruszyć ich serca, a poprzez to odnowić ich relację z Bogiem i Kościołem. – Pan Bóg chce się z nimi zmierzyć na Atlas Arenie w dniach 20-21 marca, i chce nam zaproponować takie zapasy, w których będziemy zwycięzcami i jako zwycięzcy wyjdziemy z tych zapasów kimś kompletnie nowym. – mówił abp Ryś, zapraszając młodych do udziału w tym spotkaniu ewangelizacyjnym.

Jak informują organizatorzy – młodzież oraz wolontariusze nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wejściem na „Arenę Młodych”. Wolontariuszom organizatorzy zapewniają pamiątkową koszulkę, ciepły posiłek i napoje oraz na życzenie możliwość otrzymania zaświadczenia o służbie, które może przydać się np. do dodatkowych punktów z zachowania, oceny z religii, wpisu do CV czy też usprawiedliwienia nieobecności w szkole.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Formularz zgłoszeniowy LINK (W miejscu „Z jakiej wspólnoty jesteś?” wpisujemy „ZHP”)

2018-03-09T13:25:54+00:0009/03/2018|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP